top of page

 

 

SEE Teater mängis aastaid tagasi menukaks kujunenud etendust „Hüpermarket“, mille tegevus toimus ükskõik millise poe ees, ükskõik millises Eestimaa paigas. Riigis toimuvaid päevakajalisi sündmusi lahkas värvikas seltskond, kelle hulgas võis ära tunda oma naabri, sõbra või iseendagi. Nüüdseks on valmimas „Hüpermarket teine osa“ ehk jant ühes vaatuses, mille tegevuspaik on kolinud poe esiselt poe taha.

 

Osa seltskonda on sama, kuid on liitunud ka täiesti uusi tegelasi. Plaanis on pidulikult avada küla esimene „taaraautomaat“, kuhu on kutsutud ka kohaliku omavalitsuse esindaja. Lähtuvalt sellest hakataksegi riigiküsimusi lahendama, aga eks ikka nii nagu alati, mõjutavad seda ka taarat sisaldavad joogid. Nii mõnestki tegelasest võib päeva pealt saada president.

 

Teksti on näitlejatele kirjutanud Roman Sultangirejev ja Arved Alas, kes on ühtlasi ka etenduse lavastaja. Mõlemad astuvad üles ka näitlejatena. Lisaks naerutavad publikut Mare Laide, Meeli Piirikivi, Aime Koit, Mario Maripuu, Andres Urb (ka lavastuskunstnik).

 

Etendusele annab särtsu igas mängupaigas kohaliku võimu esindaja, kelle ülesandeks on  improviseerida oma etteaste lähtuvalt lavastaja suunistele kohapeal.

 

Haapsalu etendustel esitab seda rolli SEE Teatri näitleja Hannes Loss. Samas on tulemas valimised ning võib juhtuda kohtumisi ka tuntud poliitikutega. Kuna näitlejad kasutavad vastavalt päevakajalisusele ka improvisatsioonilist teksti, siis iga etendus võib kujuneda ainukordseks.

 

Näitlejaid riietab Margit Saarsoo. Etenduse seob tervikuks muusik Karel Rahu. Lisaks osalevad etenduses rahvatantsijad „Tõrvik seeniorid” ja „West vilistlased“.

 

Etendused on SEE Teatri õuel 1. augustil (avalik peaproov), 5. augustil (esietendus) ja 12. augustil algusega kl 19. 2-eurosed pääsmed on müügil enne etendust kohapeal.

HÜPERMARKET 2 ehk TAARA aita

  • Wix Facebook page
bottom of page