top of page

 TORM JÕE KALDAL

  • Wix Facebook page

“Torm jõe kaldal” esietendus augusti lõpus. Tükk kuulub sarja "Haapsalus helisevad pingid" ja on inspireeritud tunnustatud operaatorist Kaljo Jõekaldast, kes on lõpetanud Haapsalu I keskkooli. Jõekalda oli näiteks tuntud telefilmi "Mehed ei nuta" operaator.

 

Haapsalu promenaadil asetseva pingi pühendas isale poeg Kristjan Jõekalda. Pink oli üks esimesi Haapsalu nimelisi pinke.

 

Etenduse käsikirja autor ja lavastaja Erki Aule kirjeldab etendust nii: "1. jaanuaril 1969 esilinastus ETV ekraanil telefilm "Mehed ei nuta". Sulev Nõmmiku jaoks oli see edukas režissööridebüüt, sest sellest komöödiast sai kohe Eesti rahva lemmikfilm. Koos stsenarist Enn Vetemaaga õnnestus tal jutustada lugu, mis oma lihtsuse ja siirusega jõudis iga eestlase südamesse. Ei ole teada, kas operaator Kaljo Jõekalda sattus selle filmi tegemise ajal sarnastesse olukordadesse, nagu käesolevas näidendis, aga kindlasti käivad igasuguse loomeprotsessiga kaasas legendid, ootamatused ja kurbkoomilised olukorrad. Need muudavad ka filmitegemise paljude jaoks kütkestavaks ja salapäraseks. Nalja tegemine on anne, mis saab toitu elu jaburustest. Nõukogude äraspidine elu andis võimaluse sündida tõelisel rahvakomöödial "Mehed ei nuta". See on üks neid väheseid eesti filme, mis aastatega üha paremaks muutub. Näidend "Torm jõe kaldal" on kummardus kõikidele nendele, kes "sotsialismi viljastavates tingimustes" elurõõmu ei kaotanud ja iseenda vastu ausaks jäid." 

 

Osades: Taavi Lepik (külalisena), Priit Öövel (külalisena), Gerda Raidla, Meeli Piirikivi, Märt Maiste, Roman Sultangirejev, Ander Lillemaa.

 

Kostüüm: Eve Merima

 

Valgus: Raul Jõgi.

 

Etenduse pikkus 1 tund

 

KUTSU MEID KÜLLA

 

bottom of page